NanoVNA okiem Wesa Haywarda (W7ZOI)

Wes (W7ZOI)*/ Wes Hayward (W7ZOI) jest znanym i cenionym autorem wielu książek oraz publikacji w dziedzinie projektowania, budowy i eksperymentów z urządzeniami radiowymi.

W swych publikacjach prezentuje bogatą wiedzę i doświadczenie doskonale połączone z praktyką. Zawsze inspiruje czytelnika do analizy i eksperymentowania.

Dziś małe urządzenie o nazwie NanoVNA zyskało niesamowitą popularność (nie tylko) wśród krótkofalowców. Jedno z nich wpadło w Jego ręce.

 

Uważam, że warto poznać Jego opinię. Wyniki swoich badań i eksperymentów opublikował w dokumencie „Eksperymenty z NanoVNA”. Tłumaczenie dokumentu na język polski jest dostępne tutaj.

Wes, bardzo dziękuję za zgodę na przetłumaczenie artykułu i udostępnienie go na mojej stronie. (Thanks a lot, Wes!)

W dobie renesansu urządzeń o bezpośredniej konwersji warto wiedzieć, że Wes (wraz z Dickiem Binghamem) w latach 70. ubiegłego wieku przypomnieli o tej metodzie przetwarzania sygnałów radiowych (Hayward Wes, Bingham Dick (listopad 1968) „Konwersja bezpośrednia - zaniedbana technika” QST. ARRL: 15-17, 156).

*/ - Zdjęcie zostało zrobione przez Richarda L. Campbella (KK7B) podczas wyprawy w góry w 2008 r. w czasie „ARRL Field Day” i pochodzi z zasobów: Commons.wikimedia.org

Skok do wykazu moich artykułów poświęconych NanoVNA, ewentualnie do Warsztatu krótkofalowca

//