SL6 pod Ubuntu 16.04LTS

Używam Sprint-Layout 6.0 wyłącznie pod Ubuntu (obecnie 16.04LTS). Zmieniło się wiele komponentów systemowych. Dobrą wiadomością jest to, że program SL6 nadal działa bez problemów. Wykorzystując Wine (1.6.2) - ta wersja zawarta jest w dystrybucji.

Na stronie WineHQ.org widocznym jest, że dostępne są wyższe wersje (stab.: 1.8.2, rozw.: 1.9.8), ale jeśli ktoś nie chce eksperymentować to... dostępna w dystrybucji wystarczy.

Tym, którzy jeszcze nie mają Wine "na pokładzie" podpowiadam, że w celu jego instalacji wystarczy wydać w oknie terminala komendę:

user@XYZ:~$ sudo apt-get install wine

Warto, gdyż przyda się jeśli zechcemy uruchomić pod Ubuntu inne programy dedykowane dla systemu MS.

O tym jak zainstalować SL6 pod Ubuntu opisałem w artykule pt.: "SL6 na Linux'ie (Ubuntu)". Ze względu na to, że instalacja i aktualizacja programu jest analogiczna jak w systemie MS Windows może być on użyteczny i dla nich.

Instalując program SL6 na wydzielonej partycji instalacja (upgrade) Ubuntu nie wymusza jego ponownej instalacji. Wszystkie ustawienia konfiguracyjne w nowej wersji Ubuntu są akceptowane i prawidłowo odczytane.

Tyle o instalacji Sprint-Layout 6.0 pod Ubuntu 16.04LTS. O użyteczności tego funkcjonalnego, choć prostego w użyciu edytora PCB można przekonać się zaglądając do mojego Warsztatu krótkofalowca. Zapraszam!

//