SL6 - Od bitmapy do makra...

Spis treści

Od bitmapy do makra...

Tym co IMO stanowi silną stronę SL6 są m.in. makra. Czyli elementy biblioteczne zawierające w sobie definicję układu wyprowadzeń, ewentualnych połączeń, itp. Praktycznie wszystkie programy do projektowania PCB zawierają moduł do projektowania układów na podstawie tzw. footprintów, ale...

SL6 proponuje coś co w swej prostocie jest godne zauważenia. Otóż (chyba) każdy zaprojektowany w nim układ (layout) może stać się elementem bibliotecznym. Nie tylko pojedynczy element, ale cały moduł czy pakiet.

I to w wyniku przeprowadzenia 2-3 operacji. Makro filtra PP9A2-2RProstota tworzenia makr, ich używania czy też modyfikacji powoduje, że okres "rozgryzania" programu skraca się do minimum. Niewątpliwie wynika to m.in. z tego, że to wszsytko czego nauczyliśmy się tworząc płytkę PCB wykorzystujemy również przy tworzeniu makr.

Mało tego: każda płytka PCB zapisana jako plik *.lay* może być dla nas źródłem elementu bibliotecznego. Dlatego warto przeglądać inne projekty. Z nich możemy zaczerpnąć brakujące elementy.

W tym artykule chciałbym pokazać jak na podstawie danych z noty technicznej filtra kwarcowego PP9A2-2R można stworzyć przydatny element biblioteczny.

 

//